К началу
страницы

ГОНЧАРНА МАЙСТЕРНЯ ПОКУТСЬКА КЕРАМІКА

Основний напрямок виробництва – традиційний український глиняний посуд.

Покутська кераміка вже на сьогодні налічує біля десяти стилів ужиткового посуду. Самий простий і традиційний стиль – «Етно» – натуральний  гончарний посуд із пористою структурою, не покритий поливою. Щоденний, ужитковий. Недорогий (за мірками ручної роботи) і зручний в користуванні. Нічого зайвого. Завдяки такому «недоліку» посуд дихає. Тому його ще називають живим. Виготовляється він без жодних хімічних добавок. Тобто з природного матеріалу, що несе потужну оздоровчу енергетику Землі. Вважають, ніби глина має особливе біополе, недарма народні цілителі та знахарі запарюють оздоровчі трунки у глиняних горщиках.

Стиль «Святковий» за формами повторює «Етно», але прикрашений оригінальним орнаментом, саме в цьому стилі розроблені традиційні набори Покутської кераміки —  для Святвечора, для Масляни, для Великодня.

Стиль «Червона Русь» відрізняється несхожими на інші стилі формами та орнаментом. За статистикою він найпопулярніший. Після обпалу в печі при температурі більше 1000 градусів кераміка набуває приємного золотисто-червоного відтінку.  Цей стиль передає дух того часу, коли Західною окраїною давньої Київської держави була Червона Русь. Ще з давніх часів ця територія була на перетині головних торгових та культурних шляхів.

Декілька стилів Покутської кераміки представлені виробами з білої глини – «Шляхтянський», «Покутень», «Тиверський».  Білу глину замовляють у Слов’янську Донецької області. Нещодавно стали працювати з кольоровими поливами – вимоги закладів загального харчування, а в результаті – необмежені можливості для художньої самореалізації майстрів.

Крім цього майстерня пропонує глиняні сувеніри, магніти, предмети інтер’єру і декору, панно, скульптури.

 

 

Контакты:

Сайт:  http://pokutska-keramika.prom.ua

Группа ВКОНТАКТЕ: http://vk.com/pokutskakeramika

E-mail: pokutska-keramika@ukr.net

Тел. 097 484 99 34, 050 932 48 05 Микитюк Мария

Тел.представителя по Донецкому региону 050 192 23 17 Андреева Зоя

Арт-Магазины Инфраструктура , ,

Related Listing

Comments are closed.

Send To Friend

Captcha Verification
captcha image

Send Inquiry

Captcha Verification
captcha image

О нас

Сайт, посвященный культуре и искусству Донецка, афиша Донецка, галерея донецких авторов и их творчества в сферах музыки, поэзии, изобразительного искусства, хендмейд и рукоделия. Выставки, концерты, театральные постановки в Донецке и Донецком регионе. Продажа предметов искусства и хендмейда, дисков исполнителей, книг. Доска объявлений.

Ссылки

Яндекс.Метрика